HIP HOP KEMP 2011: M.O.P.

http://hiphopkemp.pl/
 
 
10 polskich mc's na dziesięciolecie Hip Hop Kemp - nagraj zwrotkę do Hymnu HHK i wystąp na festiwalu!

Za niecały miesiąc (18.08.2011 r.) w Hradec Kralove (CZ) startuje 10. edycja festiwalu Hip Hop Kemp. Taki jubileusz wymaga godnego uczczenia! Agencja Joytown, polski promotor czeskiej imprezy, po raz drugi zaprasza podziemnych raperów do nagrania festiwalowego hymnu. Nagrodą jest m.in. możliwość wykonania go na głównej scenie HHK!
W pierwszej fazie konkursu jury wybrało trzy zwycięskie podkłady muzyczne, którego łącznie złożą się na muzyczny motyw przewodni Hymnu. Teraz przed raperami zadanie wyboru bitu, który im najbardziej przypasuje, i nagranie ośmiowersowej zwrotki na temat festiwalu.
W konkursie zostanie wybranych 5 raperów. Ich zwrotki zostaną uzupełnione „ośemkami” autorstwa dodatkowej 5 mc's z tzw. „Młodych Wilków Popkillera”. Jest to grupa 12 niezależnych raperów, wytypowanych przez redakcję portalu Popkiller.pl jako nadzieje polskiej sceny hip-hop. Tym samym w finalnej wersji „Hymnu” pojawi się 10 zwrotek, autorstwa 10 różnych raperów, a wszystko po to, by uczcić 10. edycję legendarnego festiwalu z atmosferą. Do nagrania powstanie teledysk i trafi ono także na jubileuszową edycję „HHK Polish Mixtape” autorstwa DJ'a Positive'a.
Uwaga! Hymn ma być aktualny przez długie lata, więc treść zwrotki nie musi się ograniczać jedynie do edycji 2011. Wręcz przeciwnie, warto w niej ująć np. takie tematy, jak artyści, którzy zagrali/ zagrają na Kempie, atmosferze festiwalu i tym co się na nią składa – np.  wielka europejska integracja w rytm hip-hopu, pole namiotowe, jeziorka, wielka flota Kempobusów z Polski do Hradec, czeskie akcenty i … wszystko, co czyni Kemp tak wyjątkowym!
Autorami zwycięskich podkładów muzycznych są producenci Oer (B.O.K.), DJ Rożo oraz Wasiu M.Brion. Oprócz trójki wspomnianych twórców w jury zasiądą także Radek Miszczak (Agencja Joytown, współautor książki “Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop”), DJ Haem (didżej i producent, stały bywalec Kempu razem z O.S.T.R.), DJ Positive (autor cyklu „Hip Hop Kemp Polish mixtape”) oraz Mateusz Natali, dziennikarz portalu hiphopowego Popkiller.pl
Tegoroczny konkurs jest nawiązaniem do akcji z 2007 r., w której 5 zwycięskich emce (Flint, Oka, Exo, Skrag, Ras) nagrało do bitu Świętego “Polski hymn Hip Hop Kemp”, a w nagrodę wykonało go na żywo przed festiwalową publicznością. Teledysk z tamtym nagraniem można obejrzeć na stronie www.youtube.com/watch?v=ZBeFVYoH3b4
Konkursowe podkłady można pobrać ze strony http://soundcloud.com/agencja-joytown/sets/hhk-2011-polish-anthem Gotowe nagrania w formie podkład + ośmiowersowa zwrotka uczestnika (wersje a capella będą dyskwalifikowane!) w formacie .mp3 należy wysyłać na adres hymn@hiphopkemp.pl do poniedziałku 18.07.2011. Maksymalna wielkość pliku to 3 mb. W tytule wiadomości należy podać pseudonim lub imię i nazwisko producenta. Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie jedno nagranie. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją jego regulaminu, który jest dostępny na stronie www.hiphopkemp.pl
Ze względu na „street credibility”, do konkursu szczególnie zapraszamy uczestników przynajmniej jednej z poprzednich edycji Kempu:) Raperzy, do boju!

Labels: